Kaszkiet / Flat cap

Tak zwany flat cap (po polsku najczęściej określany mianem „kaszkiet”, a w nomenklaturze międzynarodowej znany również jako scally cap, ivy cap lub golf cap) to bardzo popularne w roku 2017 nakrycie głowy, ale jego historia sięga znacznie wcześniejszych czasów. Już w XIV wieku noszono go w północnej Anglii i południowych Włoszech. Kaszkiet zyskał ogromną popularność w Anglii i Irlandii w wieku XIX i XX, kiedy od mężczyzn wymagano noszenia nakrycia głowy. Wtedy to większość mężczyzn nosiło właśnie kaszkiety. Pod koniec XIX wieku, kiedy Brytyjczycy i Irlandczycy emigrowali do Stanów Zjednoczonych, kaszkiet stał się popularny również po drugiej stronie Atlantyku. Co ciekawe, na ulicach Bostonu, do którego wyemigrowało wielu Irlandczyków, kaszkiet spotyka się częściej niż w pozostałych regionach USA.

Kaszkiet/Flat cap w XXI wieku.

Kaszkiet zdobył ogromną popularność w XXI wieku, a zwłaszcza ostatnimi laty. Sławne osoby, jak David Beckham, Guy Ritchie, Samuel L Jackson, Harry Styles oraz Charles, Książę Walii, bardzo często noszą tego typu nakrycie głowy.

Szybka dostawa i darmowa przesyłka przy zakupie kaszkietu.

Hatroom.pl oferuje kaszkiety z bawełny, wełny, tweedu, skóry oraz sztruksu. Prawie wszystkie kaszkiety są w naszym magazynie i wysyłamy je tego samego dnia w przypadku zamówień złożonych przed godziną 14. W rzadkich przypadkach danego kaszkietu może nie być na magazynie, o czym zostaniesz poinformowany przed umieszczeniem towaru w koszyku. Czas dostawy w takim przypadku wynosi maksymalnie jeden tydzień. W Hatroom.pl zamawianie kaszkietów jest bezpieczne i pewne, a przesyłka i zwrot są darmowe.

Rozmiar
Kolor
Typ kapelusza
Sortuj wg

Aktiva filter:

Clear All
Produkty
Obsługa klienta
SvenskaEnglishDeutschSuomiNorskDanskFrançaisNederlandsPolski