CTH Ericson

Kiedy CTH Ericson mówi o tradycji i historii, to naprawdę wie co mówi. Carl Theodor Ericson otworzył sklep z kapeluszami w Borlänge już w 1885 roku.

Niedługo później Carl Theodor rozszerzył działalność firmy sprzedające kapelusze na produkcje własnych czapek i kapeluszy. Nowa fabryka kapeluszy została otwarta w 1902 r., a firma nadal się rozwijała. W latach pięćdziesiątych liczba pracowników w fabryce kapeluszy wzrosła do 230, w tym czasie CTH było największym miejscem pracy dla kobiet w mieście. Nawet dzisiaj możesz usłyszeć wiele historii od osób starszych z tego miasta, które były zaangażowane i przyczyniły się do bogatej historii CTH.

CTH Ericson nadal produkuje kilka modeli kapeluszy w małych seriach w swojej fabryce kapeluszy, w której mieści się także muzeum historii i produkcji CTH.

CTH Ericson stara się wykorzystywać wyłącznie tkaniny i styl szycia pochodzące z Europy, aby móc oferować jak najbardziej przyjazne dla środowiska i produkowane lokalnie nakrycia głowy.

Dzisiaj, ponad 130 lat od rozpoczęcia działalności przez Carla Theodora, CTH Ericson nadal pozostaje firmą rodzinną. CTH Ericson zawsze stara się zachować swoją bogatą historię, ale jednocześnie patrzy w przyszłość i bada możliwości tworzenia nowych współczesnych klasyków.

Rozmiar
Kolor
Typ kapelusza
Sortuj wg

Aktiva filter:

Clear All
Produkty
Obsługa klienta
SvenskaEnglishDeutschSuomiNorskDanskFrançaisNederlandsPolski